Tag Archives: dach kleszczowo płatwiowy

Wnętrza domów europejskich

Domy europejskie to przeważnie bardzo ekskluzywne oraz stylowe domki, które swoja nazwę zawdzięczają głównie pochodzeniu znad Adriatyku lub też pokrewnych obszarów. Takie domki budowane są przeważnie z gotowych projektów, które znajdziemy w pięknie ilustrowanych katalogach bardzo różnych firm. Najczęściej są one połączeniem drewna oraz bardzo stylowej cegły, która w ostatnich latach znowu wraca do łask, jeśli chodzi o włączenie jej w ogólny wizerunek danej realizacji projektowej. W domkach europejskich zauważamy także lekkie inklinacje w stylu domów bawarskich, które obecnie już raczej przeszły do lamusa. Można powiedzieć, że w domach europejskich mamy ulepszona wersję tego, co niegdyś działo się w stylu bawarskim oraz stylu podchodzącym nieco pod francuską starą architekturę w budowaniu domków. Nie bez powodu te właśnie domy są obecnie jednymi z najbardziej ekskluzywnych i funkcjonalnych, gdyż zrobione są z bardzo wysokiej jakości materiałów, które pochodzą wprost z niemieckich technologii. Jeśli chodzi o same wnętrza tych właśnie domków, dominują tam raczej bardzo oszczędne w wymowie klimaty bardziej kojarzące się z minimalistycznym podejściem do architektury i ogólnego wyglądu takich oto domów. Obecnie są to jedne z ciekawszy rozwiązań na rynku, jeśli chodzi o wygląd i inspiracje, jednak u nas w Polsce raczej taki styl się nie przyjmuje, gdyż jest nieco oddalony kulturowo od nas bardziej wschodnich europejczyków.

Witaj na moim serwisie! Jestem architektem, na tym blogu dzielę się z Tobą wszystkim tym co wiem o budownictwie. Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.

Eleganckie nowoczesne domy

Obecnie bardzo często spotykanym zjawiskiem jest budowanie domów o bardzo nowoczesnej strukturze. Nowoczesne rozwiązania przede wszystkim dotyczą wszelkich materiałów, z jakich budujemy dom. Jednym z najczęściej spotykanych elementów wykonawczych, z którego buduje się domy, jest beton komórkowy, który nie tylko nadaje się do budowy mniejszych domków, ale również i do tych większych. Z pewnością, jeśli mamy zamiar budować dom, to polecanym materiałem jest także bal, który w ostatnim czasie bije rekordy popularności wśród osób mniej oraz też bardziej zamożnych. Ciekawe rozwiązanie, jakie możemy, zrealizować stawiając domek z bali, z pewnością zainspirują one niejednego znawcę piękna, jeśli chodzi o wnętrza i całość domów. Nowoczesne domy to również te zwane otwartymi, to właśnie one posiadają nawet dwa piętra i otwartą klatkę schodową lub też pokoje, które połączone są tylko i wyłącznie sufitem lub też podłogą w zależności jak kto na to patrzy. Jeśli jesteśmy zafascynowani nowoczesnością, to również może nam przypaść do gustu domek, który posiada konstrukcję szkieletową. Są to domy szybkie w budowie, gdyż posiadają gotowe projekty, z którymi świetnie sobie radzą wykonawcy, którzy oferują takie właśnie realizacje. Przeważnie takie domki powstają już wcześniej w fabrykach domów lub też są robione błyskawicznie na miejscu, gdzie ma stanąć ten właśnie domek. Z pewnością jest, w czym wybierać i na czym oko zwiesić.

Witaj na moim serwisie! Jestem architektem, na tym blogu dzielę się z Tobą wszystkim tym co wiem o budownictwie. Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.
error: Content is protected !!