Tag Archives: wiązar płatwiowo kleszczowy

Kolory we wnętrzach

Kolory, którymi otaczamy się a co dzień maja wielką moc. Mogą sprawić, że zmieni się nasz nastrój, mogą też optycznie powiększać lub pomniejszać przestrzenie. Właśnie tę właściwość barw wykorzystują często w swojej pracy projektanci wnętrz, którzy dzięki kilku prostym sztuczkom nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru i całkowicie zmieniają ich wygląd. Nie trzeba jednak angażować do pomocy profesjonalisty, aby uzyskać efekt, który zachwyci domowników i gości. Przede wszystkim musimy pamiętać, że jasne barwy optycznie pomniejszają wnętrze, natomiast ciemne je pomniejszają. Jeżeli dysponujemy sporym salonem i chcemy aby ył on bardziej przytulnym i intymnym miejscem zdecydujmy się na pomalowanie ścian na ciemniejszy kolor. Wówczas całość zyska dodatkowej głębi i będzie bardziej przytulna. Nie bójmy się ciemnych barw. Gdy na tle np. śliwkowych ścian wyeksponujemy jasne meble i podłogę, pokój z pewnością nie będzie wyglądał zimno i ponuro. Łączmy ze sobą rożne odcienie aby uzyskać ciekawy i nieoczywisty efekt. Dzięki temu nasz salon zyska niepowtarzalny wygląd, a my będziemy się cieszyć z samodzielnego zaaranżowanego pokoju. Mały salon powiększymy natomiast stosując barwy jasne. Limonkowe ściany i jasne deski odłogowe sprawia, że całość będzie wyglądała świeżo i każdy gość będzie czuł się dobrze w naszym salonie. Nie zapominajmy przy tym o dodatkach, które nadadzą charakteru wnętrzu i sprawia, e salon stanie się jedyny w swoim rodzaju.

Witaj na moim serwisie! Jestem architektem, na tym blogu dzielę się z Tobą wszystkim tym co wiem o budownictwie. Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.

Funkcjonalne szafy i regały

Im więcej szaf i regałów mamy w domu, tym łatwiej jest utrzymać w nim porządek. Jak jednak wybrać szafę, która będzie wystarczająco pojemna, a przy tym nie zagraci nam mieszkania? Przede wszystkim warto wykorzystać wnęki w przedpokoju czy sypialni i postawić na szafy przesuwne. Są one nie tylko pojemne, ale także nie rzucają się w oczy i spełniają wiele funkcji. Oprócz podręcznej garderoby mogą mieścić przedmioty i sprzęty używane kilka razy w ciągu roku, zimową odzież czy deskę do prasowania i odkurzacz. Szafy takie są przeważnie wykonywane pod indywidualne zamówienie to my zatem decydujemy jak w takiej szafie będzie wyglądał rozkład półek i wieszaków. Przede wszystkim zastanówmy się co będziemy w szafie przechowywać, czy bardziej przyda nam się duża ilość półek czy może potrzebniejsze nam będą szuflady i wieszaki. Dzięki takiemu rozplanowaniu będziemy z łatwością utrzymywali porządek w nowej szafie, a każda potrzeba rzecz będzie zawsze w zasięgu ręki. Szafy i regał przydadzą się także w pokoju dziecięcym. Jeżeli chcemy aby nasze dziecko samo utrzymywało porządek w swoim małym królestwie musimy dać mu do tego odpowiednie narzędzia. Szafa, w której każda rzecz ma swoje miejsce i półki na ulubione maskotki sprawią, że dziecko szybko nauczy się utrzymywać porządek w swoim otoczeniu. Dzięki temu będziemy mieć mniej pracy, a nasza pociecha zyska nowe, potrzebne na co dzień umiejętności.

Witaj na moim serwisie! Jestem architektem, na tym blogu dzielę się z Tobą wszystkim tym co wiem o budownictwie. Mam nadzieję, że Ci się tutaj spodoba i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej.
error: Content is protected !!